20-12-2018

In 2019 start De Watergroep met de verdeling van 800 drinkwatertappunten onder haar gemeenten-vennoten. Alle gemeenten in het verzorgingsgebied van De Watergroep krijgen dan enkele tappunten volgens een verdeelsleutel, met een minimum van 2. Lester, het campagnebeeld van drinKraantjeswater, wordt het ‘gezicht’ van deze actie om kraantjeswater meer zichtbaar te maken in het straatbeeld. 

Cindy Vanderstraeten, projectleider drinkwatertappunten: ‘We bieden onze gemeenten de keuze uit 3 types: een tafelmodel, een vrijstaand model en een wandmodel. Gemeenten kiezen zelf waar ze deze tappunten plaatsen, bij voorkeur op plaatsen waar veel passage is uiteraard. We voorzien ook een onderhoudscontract voor herstelling, vervanging en controle op de werking en de waterkwaliteit. Na selectie van de leverancier, starten we de uitrol op in het voorjaar van 2019. Vooraleer de tappunten geplaatst worden, zal een medewerker van De Watergroep een plaatsbezoek brengen om ervoor te zorgen dat alle randvoorwaarden voor een goede drinkwaterkwaliteit vervuld zijn. Om onze gemeenten nog meer te stimuleren om te kiezen voor kraantjeswater, krijgen gemeenten die het charter drinKraantjeswater tekenen (of al ondertekenden) voorrang bij de plaatsing.'

Ontdek hier hoeveel drinkwatertappunten jouw gemeente krijgt.