De berekening van de kosten voor afvoer en zuivering van het water uit je eigen waterwinning hangt af van de vraag of je bedrijfsafvalwater in de riolering of in grachten loost.

  • Loos je geen bedrijfsafvalwater in de riolering of in grachten?
    Dan betaal je geen gemeentelijke en bovengemeentelijke vergoeding voor je bedrijfsafvalwater. (Dit staat in omzendbrief ‘LNE/2010 van 26 maart 2010). Daarvoor hebben we je verklaring op erewoord nodig.
  1. Download de verklaring op erewoord.
  2. Stuur ons de verklaring binnen de maand op via www.dewatergroep.be/contactformulier.
    Krijgen we je verklaring te laat? Dan moeten we het volledige verbruik aanrekenen.


Je betaalt wel een gemeentelijke en bovengemeentelijke vergoeding voor je huishoudelijke waterverbruik. Dat geldt zowel wanneer je alleen water uit je eigen waterwinning gebruikt, als wanneer je daarnaast ook kraanwater gebruikt. De Watergroep gebruikt daarvoor de gegevens van de Vlaamse Milieumaatschappij (VMM).

  • Loos je wel bedrijfsafvalwater in de riolering of in grachten?
    Dan betaal je het volledige verbruik volgens een individueel tarief op basis van je heffingsdossier.
    Je factuur wordt berekend op basis van:
    • het werkelijke waterverbruik
    • de hoeveelheid afvalwater die je loost
    • je vuilvracht-eenheden.

    De Vlaamse Milieumaatschappij (VMM) levert die gegevens aan. Die staan op de eerste pagina van je factuur.

Je hebt alleen een eigen waterwinning?

Dan rekenen we de gemeentelijke en bovengemeentelijke vergoeding aan op basis van de gegevens die de Vlaamse Milieumaatschappij (VMM) levert. Je afrekening is volgens de standaardtarieven.
 

Je hebt een eigen waterwinning én je gebruikt kraanwater? 

Dan berekenen we het gezinsverbruik op basis van het verbruik van de eigen waterwinning en het drinkwaterverbruik.
We gebruiken deze formule:
Gezinsverbruik = verbruik eigen water ÷ (verbruik eigen water + verbruik drinkwater)